فریاد مظلومیت شیعیان سوریه

فریاد های مظلومانه و دادخواهانه «هل من ناصر ینصرنی» شیعیان تحت محاصره شهرهای نبل، الزهراء، الفوعة و کفریا سوریه

فریاد مظلومیت شیعیان سوریه

فریاد های مظلومانه و دادخواهانه «هل من ناصر ینصرنی» شیعیان تحت محاصره شهرهای نبل، الزهراء، الفوعة و کفریا سوریه

فریاد مظلومیت شیعیان سوریه

برادران و خواهران شیعه ما در شهر ها نبل، الزهراء، کفریا، الفوعة کشور سوریه ماه ها تحت محاصره گروه های تروریستی تکفیری می باشند و فریاد "هل من ناصر ینصرنی" سر می دهند. **نصرمن اله وفتح قریب**برادران و خواهران سوری من:آگاه باشید که ان مع العسر یسرا ... بدون شک پیروزی از آن شیعیان مظلوم سوریه خواهد بود.انشاءاله به زودی خبرهای خوش از وطن عزیزتان سوریه خواهید شنید. صبرپیشه کنید.والعاقبت للمتقین

کمپینی برای پایان دادن به یکی از بزرگ‌ترین محاصره‌های تاریخ-«نبل» و «الزهراء» را آزاد کنید
طبقه بندی موضوعی
بایگانی
پربیننده ترین مطالب

۱۲ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۹
مهر

خوشبختانه بالاخره بعد از مدتی تاخیر دو روز پیش عملیات امدادرسانی به فوعه و کفریا و زبدانی و مضایا شروع شد.

٢٣ کامیون حامل کمک‌های غذایی، دارویی و بهداشتی به مضایا و ٢ کامیون به الزبدانی و ١٠ کامیون به دو شهر فوعه و کفریا در راستای مفاد توافق شش ماهه وارد شد. با وجود خوشحالی و امیدواری مردم فوعه و کفریا از امدادرسانی،اما مواردی باعث نارضایتی آنان شده:

١-برخی کامیونها حاوی محموله های ناقص هستند. به نظر می آید به علت عدم وجود ناظر،مسلحین در بازرسی ها تعدادی از اقلام رو سرقت نموده اند.

٢-یک کامیون تنها حاوی نایلون بوده، که به گفته شاهدان این همه نایلون میتونه نیاز کل بیمارستانهای خاورمیانه رو تامین می کند.

٣-کامیونهای حاوی سرم، فاقد بسته های سرنگ هستند.

٤-کامیون حاوی مواد غذایی،بیسکویتهای تاریخ گذشته بوده که قابل استفاده برای تغذیه کودکان نیست.

٥-هیچکدام از محموله ها حاوی نفت سفید و سوخت نبوده است

مردم فوعه و کفریا بیش از مسلحین،هلال احمر سوریه رو مسئول بروز این مشکلات میدانند.

  • مظلومیت شیعیان سوریه
۲۸
مهر

موافقت ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به این کشور برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به فوعه و کفریا که از هشت ماه پیش در محاصره بودند نشانگر استیصال گردانندگان تروریسم در برابر قدرت‌یابی ارتش سوریه با کمک متحدانش است.

منابعی ویژه به خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق خبر دادند، توافق برای ورود کمک‌های بشردوستانه به دو شهرک فوعه و کفریا و مناطق اطراف شهر زبدانی که تحت مدیریت سازمان ملل و نظارت دو سازمان صلیب سرخ و هلال احمر اجرا شد، قضیه‌ای جدای از بندهای توافق آتش‌بسی است که یک ماه پیش درباره «زبدانی- فوعه و کفریا» منعقد شده اما به اجرا درنیامده است.

طرف‌های مذاکره کننده در پرونده زبدانی، کفریا و فوعه درباره وارد کردن 10 کامیون حامل کمک‌های فوری امدادی و بشر دوستانه به کفریا و فوعه که از مارس گذشته در محاصره گروه‌های تروریستی وابسته به «ائتلاف جیش الفتح» قرار دارند، توافق کردند.

  • مظلومیت شیعیان سوریه
۲۷
مهر

پس از گذشت حدود یک ماه از برقراری آتش بس در شهر الزبدانی و مناطق فوعه و کفریا، کامیون‌های حامل مواد غذایی و کمک‌های اولیه وارد این مناطق شد.

به نقل از خبرگزاری دفاع پرس، با گذشت یک ماه از اعلام آتش‌بس در جبهه «المضایا» در جنوب شهر «الزبدانی» در مقابل دو شهرک محاصره شده‌ «الفوعه» و «کفریا» در «ادلب» سوریه، هنوز اقدامات کافی برای انتقال زنان، کودکان، سالخوردگان و مجروحان نیروهای دفاع ملی به مناطق امن تحت نفوذ دولت صورت نگرفته است.

اما روز گذشته بعد از یک ماه منابع میدانی گزارش دادند که 23 کامیون حامل کمک‌های غذایی، دارویی و بهداشتی به مضایا و 2 کامیون به الزبدانی و 10 کامیون به دو شهر فوعه و کفریا در راستای مفاد توافق شش ماهه وارد شد.

  • مظلومیت شیعیان سوریه
۲۳
مهر
یک ماه از آغاز آتش‌بس در شهرک‌های «الفوعه و کفریا» در «ادلب» سوریه گذشته اما مفاد آتش‌بس از جمله کمک‌رسانی به مردم و خروج مجروحان و بیماران بخوبی اجرا نشده و مردم هنوز در خطر هستند.

به نقا از خبرگزاری فارس، با گذشت یک ماه از اعلام آتش‌بس در جبهه مضایا در جنوب شهر الزبدانی در مقابل دو شهرک محاصره شده‌شیعه نشین الفوعه و کفریا در ادلب سوریه، اقدامات کافی برای انتقال زنان، کودکان، سالخوردگان و مجروحان نیروهای دفاع ملی به مناطق امن تحت نفوذ دولت صورت نگرفته است.

 

  • مظلومیت شیعیان سوریه
۲۱
مهر

شیعیان شهرک‌های محاصره شده «نبل» و «الزهراء» در حلب سوریه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء مراسم بزرگداشت سردار حسین همدانی را برگزار کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سردار حسین همدانی از فرماندهان سپاه پاسداران و مستشاران ارشد نظامی ایران در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س)، پنجشنبه گذشته در سوریه به شهادت رسید.


  • مظلومیت شیعیان سوریه
۲۱
مهر
دهها نفر از نیروهای مردمی شهرک‌های محاصره شده «نبل و الزهراء» در «حلب»‌سوریه، با پایان دوره آموزشی خود آماده الحاق به نیروهای خط مقدم شدند.

به نقل از خبرگزاری فارس، شهرک‌های «نبل» و «الزهراء» در استان «حلب»‌ در شمال غرب سوریه که بیش از سه سال است در محاصره گروه‌های مسلح تروریستی قرار دارند، همچنان به مقاومت خود ادامه می‌دهند.

  • مظلومیت شیعیان سوریه
۲۰
مهر

حملات شدید هوایی و زمینی روسیه و سوریه و شکست‌های پیاپی گروه‌های تروریستی در استان «ادلب» سوریه سبب شد عناصر این گروه‌ها مواضع خود را در «فوعه» و «کفریا»‌ در این استان ترک کرده، خلأ ناشی از شکست‌ در منطقه سهل‌الغاب را پوشش دهند.

 به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع نزدیک به گروه تروریستی «أحرار الشام الإسلامیة» در «ادلب» اعلام کرد که عناصر این گروه و سایر گروه‌های تروریستی از جمله «جیش الفتح» از سرکرده‌های خود می خواهند که عقب‌نشینی کنند.
  • مظلومیت شیعیان سوریه
۱۴
مهر
دو شهر الفوعه و کفریا در کشور سوریه حدود 7 ماه در محاصره نیروهای تروریستی تکفیری است و هزاران زن و کودک در بدترین شرایط مقابل چشم سازمانهای حقوق بشر کشته و زخمی می شوند ولی کسی دم بر نمی اورد. آیا این است حقوق بشر؟!

  • مظلومیت شیعیان سوریه
۱۱
مهر
بمناسب فرارسیدن عید سعید غدیر خم شهرهای شیعه نشی "نبل و الزهراء واقع در شمال استان حلب سوریه صحنه برپایی مراسم بزرگ ازدواج بیش از 190 تن از جوانان رزمنده شیعه بوده است.
به نقل از گروه بین الملل مشرق، بمناسب فرارسیدن عید سعید غدیر خم شهرهای شیعه نشی "نبل و الزهراء" واقع در شمال استان حلب سوریه صحنه برپایی مراسم بزرگ ازدواج بیش از 190 تن از جوانان رزمنده شیعه بوده است. بنابر این گزارش از این تعداد 100 جوان از اهالی شهر نبل و 90 تن دیگر از اهالی شهر "الزهراء بوده اند.

  • مظلومیت شیعیان سوریه
۰۴
مهر

سید حسن نصرالله: بدون مقاومت اسطوره ای اهالی فوعه وکفریا نمی توانستیم در مذاکرات زبدانی وفوعه وکفریا به نتیجه برسیم

به نقل از وبلاگ جهان اسلام سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در مصاحبه با شبکه المنار به درگیری شهر «الزبدانی» گفت: در الزبدانی و روستاهای اطراف آن تروریست‌ها تجمع کرده و تهدیدی برای مسیر دمشق و مرزها به حساب می‌آمدند؛ بنابراین جنگ در این شهر برای سوریه و لبنان، جنبه حیثیتی داشت و شبیه به درگیری در القصیر بود و از این رد و بین ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی و حزب‌الله هماهنگی‌هایی شد و درگیری در الزبدانی با تروریست‌ها در گرفت.

  • مظلومیت شیعیان سوریه